internet security

Panda Security uvádza nové antivírové riešenia
Nové riešenia vám zabezpečia úplnú ochranu pred všetkými hrozbami s minimálnym vplyvom na výkon vášho počítača vďaka novým cloud technológiám
Správca skenovania týchto technológií skenuje až o 70 percent rýchlejšie    Krabicová verzia, ktorá už je dostupná, zahŕňa 13 mesiacov ochrany
Viac...
 

Prichádza nový bezplatný Panda Cloud Antivirus Free
Panda Cloud Antivirus, prvá a v súčasnosti jediná antimalware služba na báze ochrany z cloud serverov...

Viac...
 
Kampaň Infected or not
Štúdia laboratória PandaLabs na vzorke vyše 1,5 milióna používateľov ukázala, že 72% spoločností s nainštalovaným a aktualizovaným bezpečnostným riešením malo vo svojich sieťach škodlivé kódy.
Viac...
 
Štúdia AV-Test.org: proaktívne technológie Panda Security sú najúčinnejšie
Prestížna organizácia AV-Test.org vyhodnotila bezpečnostné riešenia spoločnosti Panda Security ako najúčinnejšiu proaktívnu ochranu.
Viac...
 


Panda Cloud Antivirus, prvá a v súčasnosti jediná antimalware služba na báze ochrany z cloud serverov na online aj offline ochranu počítačov v domácnostiach, bola inovovaná a rozšírená. Upgrade bezplatnej verzie Panda Cloud Antivirus Free Edition zlepšuje a rozširuje ochranu poskytovanú pôvodným bezplatným produktom. Produkt je možné stiahnuť na http://www.cloudantivirus.com, má minimálnu spotrebu PC zdrojov.


Od prvého sprístupnenia Panda Cloud Antivirus minulý rok si túto bezplatnú službu vybralo ako svoj preferovaný antivírus 10 miliónov domácich používateľov, uviedol Pedro Bustamante, vedúci výskumu Panda Security. Pre zákazníkov znamená dnešné spustenie produktov dve možnosti spojené s podstatnými zlepšeniami, ktoré uľahčujú a spriehľadňujú ochranu PC. Free Edition poskytuje používateľom najlepšiu bezplatnú ochranu na trhu vďaka kolektívnej inteligencii - technológiu analýzy malware na báze cloud serverov spoločnosti Panda Security.

Panda Cloud Antivirus sa stala prvou bezplatnou bezpečnostnou službou "in the cloud" pre domácich používateľov. Poskytuje neustálu ochranu pred hrozbami, pričom má zanedbateľný vplyv na výkon počítača. Je to najmä vďaka kolektívnej inteligencii, technológii Panda Security, ktorá umožňuje automatické zhromažďovanie a spracovávanie miliónov vzoriek malware v cloude a nie lokálne na PC používateľov. Výsledkom je dostatočná a precízna malware ochrana, ktorá spotrebuje len 15 MB RAM, pričom tradičné antivírusové produkty na princípe databázy vírusov spotrebujú 60 MB.

Kolektívna inteligencia dokázala výborne ochrániť pred známym a neznámym malware a napríklad aj pred tzv. zero day útokmi. V najnovšom porovnávacom teste popredných bezplatných antivírusových programov, ktorý vykonal AV-Test.org pre CT Magazine, prekonala Panda Cloud Antivirus priemerné skóre detekcie zero day útokov ostatných testovaných produktov o 42,5 percent. V tabuľke nižšie sa nachádzajú výsledky najnovších porovnávacích testov.

Panda Cloud Antivirus, ktorá je momentálne k dispozícii v 20 jazykoch, získala pochvalu aj od PCMag.com, PC World a CNET za to, že ide o prvý bezplatný antivírusový produkt úplne vybudovaný na cloud infraštruktúre. Inovatívny prístup Panda k analýze vírusov založený na posielaní informácií o goodware a malware do databázy kolektívnej inteligencie, zaisťuje rýchlu kontrolu najnovšieho a najnebezpečnejšieho malware.

Ako uvádza bezpečnostný analytik PCMag.com Neil Rubenking: Panda Cloud Antivirus 1.0 je najlepší bezplatný antivírusový softvér a v kategórii bezplatný antivírus mu udeľujeme ocenenie Editors© Choice.
Nové funkčné prvky v Panda Cloud Antivirus Free Edition:

Rozšírená konfigurácia a výluky umožňujú používateľom prispôsobiť isté funkcie, napríklad blokovanie na základe správania a analýzu správania tak, aby vyhovovali ich individuálnym potrebám a systémovým požiadavkám.
Blokátor správania poskytuje neustálu ochranu pred novým malware a cielenými útokmi.
Samoochrana antivírusových súborov a konfigurácií chráni pred ich deaktiváciou cielenými malware útokmi.

Panda Cloud Antivirus získala množstvo ocenené vrátane nasledujúcich:

  •  Best Tech of the Year, LAPTOP Magazine, USA
  •  Excellent, 5/5 stars, Rosoft Download, USA
  •  5 Stars, Downloads Café, USA
  •  Editor's Pick, Up to Down, Španielsko
  •  5-Star Rating, Soft Tester, UKO spoločnosti Panda Security

Spoločnosť Panda Security bola založená v roku 1990 a v súčasnosti je vedúcim poskytovateľom bezpečnostných riešení na báze kolektívnej inteligencie s produktmi dostupnými vo viac než 23 jazykoch a miliónmi používateľov v 195 krajinách sveta. Panda Security bola prvou IT bezpečnostnou spoločnosťou, ktorá využila silu vzdialenej inteligencie prostredníctvom technológie Kolektívnej inteligencie. Tento inovatívny bezpečnostný model dokáže automaticky analyzovať a triediť tisíce nových vzoriek malware denne, čím zaručuje firemným zákazníkom a domácim používateľom najúčinnejšiu ochranu pred internetovými hrozbami s minimálnym vplyvom na výkon PC. Panda Security má 56 pobočiek na svete. Jej americké sídlo je v Kalifornii a európske v Španielsku.
Panda Security spolupracuje s paraolympiádou, WWF a Invest for Children v rámci politiky firemnej sociálnej zodpovednosti. Viac informácii na http://www.pandasecurity.com/

 

[1] Reprint z www.pcmag.com, november 13, 2009, so súhlasom. Š 2009 Ziff Davis Publishing Holdings Inc. V?etky práva vyhradené.